پیشنهاد سردبیر, ترید و سرمایه گذاری

تحلیل قیمت بیت کوین (به همراه نمودار روزانه)

با شکست نقاط مقاومتی ۱۱۰۰۰ و ۱۱,۲۰۰ دلار، شاهد آن بودیم که موتور بیت کوین روشن شد و با افزایش قیمت مواجه شد.

دیروز بیت کوین به قیمت ۱۲,۳۰۰ دلاری رسید و در این ماه بالاترین قیمتی بود که به آن دست یافت. چند دقیقه پس از آنکه به این قیمت دست یافت این کوین با فروش بیش از حد مواجه شد. این رفتار به نظر یکی از خصوصیات خاص بیت کوین است زیرا این کوین پس از دست یافتن به قیمت ۱۳۸۹۰ دلار در ماه گذشته نیز با روند نزولی مواجه شد.

بیت کوین پس از آنکه طی یک روز ۱۰۰۰ دلار کاهش قیمت داشت در روند صعودی کوتاه مدت به سطح حمایتی جدیدی دست یافت (که با خط زرد در نمودار ۴ ساعته زیر قابل مشاهده است) به طوری که قیمت های ۱۱۰۰۰ و ۱۱۲۰۰ دلار سطح حمایتی جدید می‌باشند.

نمودار ۴ ساعته بیت کوین

در نتیجه، بیت کوین در عبور از روند نزولی شکست خورد که بالاترین قیمت قبلی امسال بر روی ۱۳,۸۸۰ و ۱۳,۲۰۰ دلار را شکل میداد.

به نظر می‌رسد نکته مهمتر تبدیل سطح مقاومتی ۱۱,۰۰۰ دلار به سطح حمایتی است که سطح مقاومتی را به ۱۱,۸۰۰ و ۱۲,۰۰۰ دلار رساند که حاوی خط روند زرد رنگ نزولی در نمودار روزانه است.

می‌توانیم کل روز به تحلیل های تکنیکال نگاه کنیم. هرچند شرایط شکننده اقتصاد بازار جهانی می‌تواند امور را به نفع بیت کوین سرعت ببخشد. ما قبلا دیده ایم که توییت دونالد ترامپ می‌تواند به چه چیزی منجر شود. امسال بیش از هر زمان دیگری به نظر می‌رسد سرمایه گذاران بیشتری بیت کوین را به عنوان روش قانونی رشد پورتفولیوی خود در نظر می‌گیرند.

نمودار روزانه بیت کوین
  • ارزش بازار کل بازار کریپتو: ۳۰۴ میلیارد دلار
  • ارزش بازار بیت کوین: ۲۰۸ میلیارد دلار
  • شاخص تسلط بیت کوین: ۶۸.۳ درصد

سطوح کلیدی

سطوح حمایتی و مقاومتی:

به نظر می رسد قیمت بیت کوین کاهش یابد و با سطوح ۱۱,۵۰۰ و ۱۱,۶۰۰ دلار مواجه می‌شود که این سطوح دارای عرضه و تقاضای زیادی می‌باشد. سطح مقاومتی بعدی همانطور که اشاره شد بر روی ۱۱,۸۰۰ و ۱۲۰۰۰ دلار است. این شرایط حاوی بالاترین خط روند نزولی سال ۲۰۱۹ است که با خط زرد بر روی نمودار روزانه مشخص شده است.

سطح مقاومت بعدی بر روی ۱۲,۳۰۰ دلار خواهد بود و در صورت شکستن این سطح به ۱۲,۵۰۰ دلار می‌رسد. هدف بعدی نیز ۱۳,۵۰۰ و ۱۳,۸۸۰ دلار خواهد بود.

نزدیکترین سطح حمایتی بر روی سطح قیمت فعلی قرار دارد. پس از آن روند نزولی مقاومتی به سطح حمایتی ۱۱,۱۵۰ دلار تبدیل می‌شود. سپس این سطح به قیمت های ۱۱۰۰۰ و سپس به ۱۰,۵۰۰ و ۱۰,۶۰۰ خواهد رسید.

اندیکاتور RSI نمودار روزانه: اندیکاتور RSI نتوانستند از سطح ۶۴ عبور کند و سریعا به سطح حمایتی ۶۰ دست یافت. این اندیکاتور قدرت خوبی نشان می‌دهد و از روند صعودی اخیر پشتیبانی می‌کند.

حجم معاملات: در آخر ما شاهد مقداری ح[م معاملات بودیم. دو روز گذشته بالاترین حجم معاملات از تاریخ ۱۸ جولای تا به امروز را داشت. این حجم معاملات واقعی است و گاوها در بازار حضور دارند.


منبع : cryptopotato

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید