اخبار, اخبار خارجی, زیر ذره بین

تام لی: افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال به دلیل خطرات اقتصادی جهانی

طبق گفته‌ی تام لی (Tom Lee) یکی از گاو های بیت‌کوین، ارز دیجیتال گزینه‌ی مناسبی در مقابل خطرات جهانی همانند درگیری های تجاری ایالات متحده و چین و جنگ ارزی است.

تام لی بنیانگذار و رئیس تحقیقات فانداستارت (Fundstrat)، در برنامه تلویزیونی آمریکایی فست مانی (Fast Money) بیان کرد بیت کوین امسال کارهای بسیار جالب توجهی انجام داده است.

وی بیان کرد:

در دو سال گذشته رابطه‌ی شدیدی بین بیت‌کوین و دلار برقرار بوده است. ضعف دلار برای بیت‌کوین خوب بوده و این رابطه به شدت روی بازارهای پر ریسک تاثیرگذار بود. امسال، به دلیل قدرتمند شدن دلار همبستگی سابق از بین رفته، قیمت بیت‌کوین نیز بالا رفته است و تاثیر منفی بر روی هماهنگی با بازار سهام دارد.

لی همچنین افزود ارز دیجیتال هم اکنون رابطه‌ی نزدیکی با طلا دارد و امسال ثابت کرده که گزینه‌ی مناسبی برای مقابله با ریسک‌های جهانی است.

قیمت طلا در روز دوشنبه به دنبال بالا گرفتن جنگ تجاری بین آمریکا و چین بیشتر از ۲ درصد افزایش یافت که بیشترین مقدار در شش سال اخیر بوده است. از آنجا که بازار سهام در حال افزایش است، سرمایه گذاران به سمت دارایی‌های مطمئن‌تر مانند طلا، ارزهای دیجیتال و اوراق قرضه گرایش پیدا کرده اند. روز دوشنبه علاوه بر طلا، قیمت بیت‌کوین نیز تقریبا ۸ درصد رشد کرد.

لی با وجود تقویت بازار بیان کرد تا بیت‌کوین از زمستان خود عبور کرده است و به همین دلیل است که این روزها روند صعودی را در این بازار شاهد هستیم.

وی افزود:

به نظرم این امر منابع سازمانی معتبر و متنوع تری را به همراه خواهد داشت و این امر به روند صعودی جدیدی کمک خواهد کرد.

چین که در طول تاریخ قیمت ارز خود یعنی یوان (Yuan) را کنترل کرده است در اوایل روز دوشنبه به این ارز اجازه داد تا به پایین ترین ارزش خود در دهه‌ی اخیر سقوط کند. هر دلار آمریکا به بیشتر از ۷ یوان رسید و به قیمت ۷.۴ دلار معامله شد. از زمان بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۸، هر دلار بیشتر از سطح ۷ یوان نبوده است.

افزایش قیمت یوان به دنبال افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌ها بر روی ۳۰۰ میلیارد کالای چینی که توسط دونالد ترامپ در اول سپتامبر اعلام شد؛ بود. در پی این اقدام رئیس جمهور آمریکا و شدت گرفتن جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین، سهام این ایالت افت قیمت شدیدی را تجربه کرد.


 منبع : cnbc

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید