اخبار, اخبار خارجی

عضو کمیسیون SEC: ارز دیجیتال نیاز به فضایی برای رشد دارد

هستر پیرس (Hester Peirce) یکی از اعضای کمیسیون SEC، در صحبتی در مورد قانون گذاری ارز دیجیتال اعلام کرد فضای رمزنگاری برای نوآوری نیاز به زمان دارد.


 SEC نباید مانع از  نوآوری‌های ارز دیجیتال شود

پیرس که مادر ارز دیجیتال شناخته می‌شود طی صحبت‌ در کنفرانس دارایی دیجیتال بکت (Bakkt) از قانونگذاران خواست تا امکان نوآوری در ارز دیجیتال را فراهم کنند.

طبق گفته‌های پیرس، عاملانی مانند SEC باید از قانون گذاری سختگیرانه فاصله بگیرند و به سرمایه گذاران اجازه دهند تصمیم بگیرند که آیا ارز دیجیتال خاصی ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر.

پیرس با اظهار نظر بیشتر در مورد این موضوع اظهار داشت:

ما باید به افرادی که به این فضا علاقه‌مند هستند اجازه دهیم تا با رعایت چارچوب قوانین با آن درگیر شوند. باید این موضوع درک شود که سرمایه گذاران باید خود در این خصوص تصمیم بگیرند، ما نمی‌توانیم به جای آن‌ها تصمیم گیری کنیم.

در حال حاضر، برخی از مشاغل ارز دیجیتال در کشور نسبت به قوانین ایالتی و فدرال که اغلب نوآوری‌ها در حوزه‌ی بلاک‌چین در آمریکا را خنثی می‌کنند بسیار ناراضی هستند.

پس از ارائه اخطارهای شدید در مورد وضعیت محدود کننده مقررات ارز دیجیتال در ایالات متحده، در نهایت صرافی Poloniex به خارج از آمریکا منتقل شد اما سایر پلتفرم‌ها همچنان در کشور باقی مانده‌اند.


حرکت آهسته به سمت نوآوری

از نظر پیرس، SEC نوآوری‌ها را فورا نخواهد پذیرفت، بلکه ترجیح می‌دهد در وضع موجود باقی بماند. بنابراین، این کمیسیون تلاش می‌کند تا از مقررات چندین ساله برای متناسب شدن با ارزهای دیجیتال نوظهور استفاده کند.

پیرس توضیح داد:

بسیار طبیعی است که قانون گذاران محافظه کار باشند زیرا اگر اشتباه کنیم، مردم ما را سرزنش خواهند کرد و من می دانم که اگر مردم پول خود را از دست دهند، همیشه قانون گذاران را مقصر می‌دانند.

جی کلیتون (Jay Clayton) رئیس SEC همواره عقیده داشته که ICO ها اوراق بهادار هستند.

به گفته پیرس، این اصرار به عدم تغییر SEC باعث شده است که کشور در همگرایی با اقتصاد دیجیتال دچار ضرر شود. حال آنکه سایر حوزه‌های قضایی در اروپا و آسیا قدم‌هایی در جهت چشم‌انداز خود مبنی بر تبدیل شدن به قطب‌های توسعه‌ی ارز دیجیتال برداشته‌اند.

از نظر پیرس، قانون گذاران باید محیطی نوآورانه را ایجاد کرده و سنجش ایده‌ها را به بازار واگذار کنند. همچنین وی معتقد است که قانون گذاران باید یک راهنمای رمزنگاری داشته باشند. راهنماهایی که در بخش های اختصاص داده شده به توازن سازگاری و روابط مثبت با پروژه های رمزنگاری فعالیت دارند.

اخیرا وزیر خزانه داری آمریکا استیو منوچین (Steve Mnuchin) اظهار داشت که قانون گذارانی مانند SEC مجبور به همکاری در تدوین قوانین ویژه رمزنگاری برای کشور هستند.


 منبع : bitcoinist

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید